BMW,Audi,Mercedes,Porsche Multimedia navigation Solution Center - Article Categories

İletişim : Bizi Arayın +90 532 208 30 88 Contact Us Icon Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.navigatepark.com
ÖZEL ÇÖZÜMLER SUNAR
×
 x 

Sepet boş
Shopping cart
Sepet boş

Navigasyon Nedir?

Navigasyon Türkçe’ye seyir ya da seyrüsefer olarak çevirilebilir, ancak birçok teknolojik terim gibi bu kelime de Türkçeleşmiş bir kelime olarak dilimize “Yol Kılavuzu” anlamında girmiştir.

Navigasyon gidilecek adrese en kısa ve hızlı şekilde ulaşmamızı sağlayan sistemdir. Böylece bir adrese daha önce hiç gitmemiş olsak bile adres sormadan, kaybolmadan rahatlıkla ulaşabiliriz.

Navigasyon sistemi gidilecek yönü hem ekranda harita şeklinde hem de sesli olarak komutlar ile söyler.

Gidilecek yönü kaçırılması durumunda ise tekrar hesaplama yaparak konumunuza göre en güncel rotayı verir.

Özetle, Navigasyon’u, bir noktadan başka bir noktaya gitmek için en uygun yolu bulan uygulama olarak tarif edebiliriz.

 Navigasyon sistemi neler içerir? 

Öncelikle navigasyon sitemini oluşturan içerikleri bilmek gerekiyor. Navigasyon sistemi üç katmandan oluşmaktadır.

  1. Donanım
  2. Yazılım
  3. Harita

Donanım

GPS sinyallerini kullanarak Dünya üzerindeki konumumuzu tespit eden ve bu bilgi ile gitmek istediğimiz noktaya ulaşmamızı sağlayacak olan yazılım ve haritanın çalıştığı sistemdir. Genellikle dokunmatik ekran üzerinden çalışmaktadır. PND, inCar ve Mobile versiyonları vardır.

Yazılım

Cihazdan aldığı koordinat bilgisini harita üzerinde gösteren, yine harita bilgisi ile gidilmek istenen noktaya optimum rotayı çizerek görüntülü ve sesli yönlendirme yapan yani harita ile donanımı konuşturan sistemdir.

Harita

Navigasyon sisteminin en önemli birimidir. Normal haritadan farklı olarak yolların yön ve hız bilgileri, yasakları, kısıtlamaları gibi bilgilerin yanında POI (Point of Interest – ilgi çekici noktalar) bilgilerini içerir. Bu şekilde harita üzerinde etrafta neler olduğu görülebildiği gibi adres bilinmediği durumlarda bu noktalardan hedef tayini yapılabilir.

Navigasyon sistemi; adres, ulaşım ağı sistemi, yol veri tabanı gibi farklı disiplindeki birçok bilginin güncel ve sağlıklı bir şekilde sisteme entegre edilmesi ile üretiliyor.

Bu sayede belirlediğiniz varış nokta(larına)sına en kısa ve optimum yol güzergahı tespit edilip, sesli ve görsel yönlendirmelerle konforlu bir şekilde ulaşmanız sağlanabiliyor

FSC (Freischaltcode), BMW tarafından yayınlanan aktivasyon kodudur.
Bu aktivasyon kodu, her zaman iDrive kontrol cihazı üzerinden manuel olarak girilen 20-pozisyonlu karakter kombinasyonudur.
Kod sadece büyük harf (A - Z) ve rakamlar (2 - 7) içerir. Aktivasyon kodu “O” ve “I” harfleriyle karışıklığı önlemek için “0” ve “1” rakamlarını içermez.
Her kod, VIN(sase no) icin ozel uretilmistir. Sadece kendi versiyonu ve VIN (sase no) ile calisip aktive olabilir.
 uretilen Kod, birden fazla araba ile kullanılamaz.

Yolculuğunuza daha fazla uygulama eşlik etsin.

CarPlay, iPhone’unuzdaki ses ve mesajlaşma uygulamaları gibi en sevdiğiniz diğer uygulamaları da destekliyor. Ayrıca, otomobil üreticileri tarafından geliştirilenleri de desteklediğinden, CarPlay’den çıkmadan otomobilinizin birçok özelliğini kontrol edebiliyorsunuz. Ve iPhone’daki ayarlar aracılığıyla uygulamalarınızın CarPlay’de tam olarak nasıl görüneceğini yeniden düzenleyerek CarPlay deneyiminizi kişiselleştirebiliyorsunuz.

 

Yeni nesil teknolojik arçlarımızda internet tabanlı sürücü destek sistemleri bulunmaktadır. İnternet veri aktarımı kullanılarak çalışan bu sistemleri genel ifadesi ''Connected servisler ''dir.

Mercedes me connect, sizi aracınız ile ve aracınızı, sizin için önemli olan her şey ile bağlar. Her zaman aracınızın nerede olduğunu bildirebilen özellikler sunar.

Mercedes me connect ile aracınızın tüm özelliklerini kontrol altına alırsınız. Kilometre durumu, lastik basıncı veya yakıt seviyesi gibi veriler her zaman çağrılabilir. Mercedes'inizin nerede olduğunu veya seyrettiğini görebilir ve tüm bu verileri kişisel konforunuz için kullanabilirsiniz.

myAudi, tüm Audi kullanıcılarına şifre ile korunan web sitesinde kişiselleştirilmiş hizmetler sunar. Örneğin hem sizin için ilginç olan resim veya filmleri, hem de sık ziyaret ettiğiniz sayfalara bir sonraki ziyaretinizde direkt olarak erişebilmeniz için merkezi bir yere yerleştirebilirsiniz. myAudi’de Audi’nizin donanım detaylarına ulaşabilir ve Audi connect* ile adres veya navigasyon varış noktalarınızı aracınızın MMI sistemine transfer edebilirsiniz. 

Porsche Connect sizi dünyaya ve yolunuza bağlar, her zaman dijital teknolojinin en iyisini sunar. Gerçek zamanlı olarak size yararlı bilgilerle destek sağlar; Navigasyon sisteminizdeki güncel trafik bilgileri veya hedefin detayları gibi özellikleri sunar. Aracınızı izler ve acil durumlarda otomatik olarak yardım çağırır.

Porsche Connect, sizi  arabanızda internete bağlar ve konuşma tanıma özelliği ile onu yönetmenizi sağlar. Kişisel içeriğinizi akıllı telefonunuz ile arabanıza getirir. uzaktan araç kontrolü ile aracınızı check eder. Yolculuk öncesinde, sonrasında  Porsche Connect çok yönlü dijital ortak pilotunuzdur.

Porsche Connect sayesinde, yola çıkmadan önce, yol boyunca ve yolculuktan sonra size yardımcı olacak kullanışlı hizmetlere ve fonksiyonlara erişebilirsiniz.

Porsche Connect uygulaması, PCM veya My Porsche ile tümünü kolayca kontrol edebilirsiniz. Navigation Plus veya yeni PorscheConnect uygulamasına ek olarak, 20'den fazla ekstra hizmet ve uygulama mevcut.

Çevrimiçi sesli komut hizmetiniz Voice Pilot, daima yola ve trafiğe odaklanabilmeniz için kullanımınıza hazır. Nereye gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Örneğin, hedefinizin yakınında görmeye değer bir yer. Voice Pilot, adres detaylarını girmek zorunda kalmadan sizi anlar.

Özel linkler ile destek dosyaların verildiği bölümdesiniz.

BMW Connected günlük ulaşımı kolaylaştıran ve sürücülere gidecekleri yere rahat ve zamanında ulaşmaları konusunda yardımcı olan kişisel bir ulaşım asistanıdır. İdeal yola çıkış zamanına yönelik tavsiyeler gibi ulaşıma ilişkin bilgiler iPhone veya (yakında) Apple Watch üzerinden uzaktan sunulur ve kesintisiz biçimde otomobile aktarılır.

Plugins are small task oriented extensions that enhance the Joomla! framework. Some are associated with particular extensions and others, such as editors, are used across all of Joomla. Most beginning users do not need to change any of the plugins that install with Joomla. Help

Kodlama

Değişim yapılmış kontrol üniteleri araç özelliklerine göre çalıması için kodlanması zorunlu bir işlemdir.

Orijinal programlar ile fabrika standartlarında bu işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Diagnostik Test Cihazları


 ISTA+

XENTRY

ODIS

PIWIS

 


 

Özel Sipariş

Araca özel gelmesi gerek ürünleri sipariş verip geri hizmetini vermekteyiz.

Bekleme süresi 12-16 iş günüdür.

Mekanik ve Boya

Boyama
Bazı iyileştirmeler için boyama işlemi yapılması gerekir. Bu gibi hallerde aracın boya koduna göre konusunda uzman kişiler ile anlaşmalı boya atolyelerinden destek alıyoruz.

Mekanik
Yapılan donanım eklemelerı bazan araçta mekanik destek almamızı gerektirir. Bu gibi durumlar için anlaşmalı olduğumuz mekanik atolyelerden sizin adınza destek alıyoruz.