BMW,Audi,Mercedes,Porsche Multimedia navigation Solution Center - CarPlay ile Daha fazla uyglama

İletişim : Bizi Arayın +90 532 208 30 88 Contact Us Icon Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.navigatepark.com
ÖZEL ÇÖZÜMLER SUNAR
×
 x 

Sepet boş
Shopping cart
Sepet boş

iPhone’u arabanızın USB kapısına bağlamak için Apple onaylı bir Lightning - USB kablosu kullanın. Bu kapı CarPlay logosuyla, CarPlay sözcüğüyle veya akıllı telefon görüntüsüyle etiketlenmiş olabilir. Arabanız kablosuz CarPlay’i destekliyorsa, CarPlay ayarlamasını başlatmak için direksiyonunuzdaki sesli komut düğmesine basıp parmağınızı basılı tutun.

Arabanıza bağlı olarak, CarPlay ana ekranı otomatik olarak görünebilir.

Applr carplay ekran görüntüsü

CarPlay’in Ana Ekranı görünmüyorsa, arabanızın ekranındaki CarPlay logosunu seçin.

car play icon

CarPlay’e kablosuz olarak bağlanma: İlk önce arabanızın kablosuz veya Bluetooth ile eşleme modunda olduğundan emin olun (Kullanıcı kılavuzuna bakın). iPhone’da Ayarlar > Genel > CarPlay > Kullanılabilir Arabalar bölümüne gidip arabanızı seçin.

Siri’yle konuşma: Direksiyondaki sesle denetim düğmesini basıp veya CarPlay ana ekranındaki Ana Ekran düğmesine dokunup Siri bip sesi çıkarıncaya dek parmağınızı basılı tutun. Ardından isteğinizi belirtin.

Uygulamayı açma: Dokunmatik ekranda uygulamaya dokunun. Veya uygulamayı seçmek için döner düğmeyi çevirin, sonra düğmeye basın.

CarPlay ana ekranına dönme: Dokunmatik ekranda Ana Ekran düğmesine dokunun. Veya ana ekrana dönene dek döner düğmenin yanındaki “geri” düğmesine basın.

Arabanızın ana ekranına dönme: Görünüyorsa arabanızın logosunu içeren gri simgeye dokunun veya arabanızda varsa radyonuzun fiziksel Ana Ekran düğmesine basın.

Ek uygulamaları görüntüleme: Sekizden fazla uygulamanız varsa, bazı uygulamalar ana ekranın başka bir sayfasında görünebilir. Dokunmatik ekranda sola kaydırın veya döner düğmeyi çevirin.

Telefon görüşmesine veya adım adım yol tarifine dönme: (Yalnızca dokunmatik) Dokunmatik ekranın sol üst köşesindeki simgeye dokunun.

Liste boyunca hızlı bir şekilde kaydırma: Kaydırın veya dokunmatik ekranın sağ tarafındaki liste boyunca görünen harflere dokunun. Veya döner düğmeyi çevirin ya da hızlı bir şekilde döndürün.

Şu anki ses kaynağını görüntüleme ve denetleme: Şu anki ses uygulamasını görmek için Şu An Çalınan’a dokunun.

 

Güvenlik stratejisinin bir parçası olarak, VAG araçlarında oluşturulan modüllerin bazı kısımları, Component Protection “bileşen koruması” olarak adlandırılan sistemi uygular. Bu, VAG çevrimiçi veritabanından merkezi yetkilendirme olmaksızın farklı araçlar arasında modül alışverişini engellemeye adanmış bir mekanizmadır. Bu modüller başka araçlara taşınırken “komponent koruma aktif” DTC'yi aktive eder ve kısıtlı işlevselliğe sahiptir. Bileşen koruması ilk olarak A8 2003+ ve A6 2004+ araçlarında uygulamaya başladı. Tüm VAG araçlarında bileşen güvenliği uygulanmaz. Aslında iki tip bileşen koruması vardır - 1. nesil ve 2. nesil. A6 / Q7 / Allroad 2004+, modüllerin çoğu için bileşen koruma üretimi 2 kullanıyorken, bileşen koruma üretimi 1, A8 2003+ araçlarda uygulanmaktadır ve modüllerin sadece birkaçı bileşen koruma üretimi 1'i kullanmaktadır. Yeni parça satın alırsanız ve mevcut bir parçayı değiştirirseniz, bileşen koruması ile karşılaşırsınız. Bileşen koruması nasıl kaldırılır dersek, bunu çok kolay yapamazsınız. Sadece online olarak yetkili servisler kaldırabilir, servis aracı online sunucuya bağlarlar ve yeni parçanızı araç veritabanına  kaydeder bu işlem sonrası  Component Protection sistem tarafından otomatik kaldırılır. Yeni parçanın çalıntı araç parçaları listesinde bulunmaması gerekmektedir. Şayet bu şekilde bir parça ile bayi karşılaşıra resmi işlem başlatıp aracı güvenlik güçlerine teslim etmek zorundadır.

Component Protection (Bileşen Koruması) için Navigatepark VAG online desteğine sahip bir firmadır.

SCN nedir?
SCN (Yazılım Kalibrasyonu) Mercedes Benz gereksiz yazılım güncelleme sistemi arızasını önlemek için kullanılır.
Aslında, SCN kodlaması da izinsiz parça sirkülasyonunu önleme anlamındadır. Mercedes araçlarında  KM saati, ECU, şanzıman, Comand vb. gibi ana parçaların araca  senkronize olması için SCN kodlamasından geçmesi gerekir, aksi takdirde düzgün çalışmaz.

SCN kodlamasını başlatmadan önce, Mercedes Benz'e online SCN talebi bildirilmesi gerekir. Bunun iki yol vardır, Online ve Offline,
Online için yetkili servis olmanız gerekir. Yetkili servis talep oluşturur ve benz sunucusunun araç veritabanına gider. Bu işlem resmidir ve daha sonra bir SCN koduyla sistem geri bildirim alır..
Offline olarak yapılması E-mail yoluyla gerçekleşir. Sistemin ilk kullanım döneminde W204 (2007) W212 W221 W207 için bileşenlerin değiştirilmesi gerektiğinden SCN kodlaması zorunluydu, bu sayede kullanılmış veya çalınmış parça kullanımı engellenmiş olmaktadır.

Neden Yazılım Kalibrasyon (SCN) Kodlaması önemlidir?

Çünkü araçla ilgili sorun yaşıyorsanız, sorunun yazılımsal olması ve SCN kodlamasının  bu sorunu çözmesi  mümkündür. Yetkisiz teknisyenler bu sorunu çözemez, çünkü yalnızca yetkili teknisyenler Mercedes-Benz sunucusuna erişebilir.

Yeni bir Elektronik Şanzıman Kontrol Cihazı (ETC) veya yakıt kontrol ünitesi (ME) takıldığında yazılımı güncellemek için SCN kodlaması gereklidir. Mercedes Benz'deki sistemlerin çoğunda, değiştirildikten sonra SCN kodlaması gerekir. Bu sistemler arasında; SRS hava yastığı ünitesi, 722.9 şanzıman ünitesi değişimi, Şanzıman modülü, SAM, ABS, ESP kontrol ünitesi, COMAND sistemi, akıllı far  ve ECU bulunur. Başarılı bir program sürecinin tamamlanması için Mercedes-Benz Teknik Servis Merkezi'nden ağ yetkilendirmesi yapılmış olması gerekir. Yetkisiz teknisyenler bunu yapamaz.

SCN kodlamaları için Navigatepark Mercedes Benz desteğine sahip bir firmadır. 

 

 

Kodlama

Değişim yapılmış kontrol üniteleri araç özelliklerine göre çalıması için kodlanması zorunlu bir işlemdir.

Orijinal programlar ile fabrika standartlarında bu işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Diagnostik Test Cihazları


 ISTA+

XENTRY

ODIS

PIWIS

 


 

Özel Sipariş

Araca özel gelmesi gerek ürünleri sipariş verip geri hizmetini vermekteyiz.

Bekleme süresi 12-16 iş günüdür.

Mekanik ve Boya

Boyama
Bazı iyileştirmeler için boyama işlemi yapılması gerekir. Bu gibi hallerde aracın boya koduna göre konusunda uzman kişiler ile anlaşmalı boya atolyelerinden destek alıyoruz.

Mekanik
Yapılan donanım eklemelerı bazan araçta mekanik destek almamızı gerektirir. Bu gibi durumlar için anlaşmalı olduğumuz mekanik atolyelerden sizin adınza destek alıyoruz.