BMW 5 SERİSİ F10 ACSM4 6577-9343687 AIRBAG KONTROL ÜNİTESİ ONARIMI

İletişim : Bizi Arayın +90 532 208 30 88 Contact Us Icon Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.navigatepark.com
ÖZEL ÇÖZÜMLER SUNAR
×
 x 

Sepet boş
Shopping cart
Sepet boş
×

Uyarı

Key folder in safepath unaccessible 0
Yazdır

BMW 5 SERİSİ F10 ACSM4 6577-9343687 AIRBAG KONTROL ÜNİTESİ ONARIMI

Değerlendirme: Henüz Değerlendirilmemiş
BMW 5 SERİSİ F10 ACSM4 6577-9343687 AIRBAG KONTROL ÜNİTESİ ONARIMI
Array
Açıklama

BMW 5 SERİSİ  F10 ACSM4 6577-9343687 AIRBAG KONTROL ÜNİTESİ ONARIMI

Airbag nedir?
Airbag Türkçe anlamı hava yastığı olmakla birlikte hayat kurtarıcılığı ile tanınan bir otomotiv sistemidir. Adından da anlaşılacağı üzere hava yastığı kaza esnasında kontrol ünitesi çarpışmayı içerisinde bulunan G sensörü veya darbe sensörleri ile algılar ve milisaniyeler içerisinde airbag tüplerini tetikleyerek içi boş yastık şeklindeki bezlerin içinin havayla dolmasını sağlar ve kazada insan vücudunun etkileneceği G gücünü düşürerek çoğu zaman hayatta kalınmasını sağlar ve airbag kontrol ünitesi öyle bir konumlandırılmıştır ki genelde hiç bir kazada bu kontrol ünitesi hasar almaz. Kaza yapıp airbag’i açılan araçlarda airbag kontrol ünitesi içerisinde kaza anını bir karakutu gibi saklar ve kontrol ünitesi bir daha araç üzerinde hava yastıklarını açmayacak şekilde kendisini kilitler. Hasar onarıldıktan sonra sıfır bir airbag kontrol ünitesi alınıp araca takılmalıdır ve bu büyük bir masraftır. Bu masraftan kaçınmak için airbag kontrol üniteleri bazı cihazlarla resetlenmektedir. 

BMW  AIRBAG BEYNİ ONARIMI, 3. ÇARPIŞMA KAYDI HATASI, kontrol ünitesi hatası veya

dahili kontrol ünitesi arızası ortaya çıkmaktadır.  

 Airbag  kontrol ünitesinde onarım gerçekleştirildikten sonra kontrol ünitesinin aracın sistemine yeniden tanımlanması gereklidir.

Bu işlemler için orijinal BMW ekipmanı kullanılmalıdır. Tanımlama işlemini yaptıktan sonra Airbag sisteminin işletime alınması gereklidir.

işletime alınması sonrası arıza kayıtları temizlenerek sistemde hata kaydı oluşup oluşmadığı muhakkak kontrol edilmelidir.

Onarım sonrası gerekli prosedürlerin işletilmemesi halinde onarılan Airbag kontrol ünitesinin yeniden hata vermesine yol açabilir.

Bu işlemlerin araca ve konuya hakim atölyeler tarafından yapılması bu nedenle önemlidir. Ehil olmayan ellerde extra maliyetler olacaktır.

3. çarpışma kaydı bulunan Airbag kontrol üniteleri yeniden aktif edilemezler. Çarpışma kaydı, Airbag kontrol ünitesinin onarılması ile

yeniden kullanılabilir hale getirilmektedir. Gerekli prosedürler bu işlem sonrasıda yukarıda anlattığımız gibi yapılmak zorundadır.

 

Yorumlar

Bu ürün için henüz yorum yapılmamış.

Kodlama

Değişim yapılmış kontrol üniteleri araç özelliklerine göre çalıması için kodlanması zorunlu bir işlemdir.

Orijinal programlar ile fabrika standartlarında bu işlemleri gerçekleştiriyoruz.

Diagnostik Test Cihazları


 ISTA+

XENTRY

ODIS

PIWIS

 


 

Özel Sipariş

Araca özel gelmesi gerek ürünleri sipariş verip geri hizmetini vermekteyiz.

Bekleme süresi 12-16 iş günüdür.

Mekanik ve Boya

Boyama
Bazı iyileştirmeler için boyama işlemi yapılması gerekir. Bu gibi hallerde aracın boya koduna göre konusunda uzman kişiler ile anlaşmalı boya atolyelerinden destek alıyoruz.

Mekanik
Yapılan donanım eklemelerı bazan araçta mekanik destek almamızı gerektirir. Bu gibi durumlar için anlaşmalı olduğumuz mekanik atolyelerden sizin adınza destek alıyoruz.